215472-2021 - ÄndringSverige-Visby: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
4. Diabeteshjälpmedel- Insulinpumpar
Referensnummer: HSN 2020/584
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling är uppdelad i nedan avtalsområden. Avtalsområde13 omfattar Baspump. Avtalsområde14 omfattar Barnpump. Avtalsområde 15 omfattar Basic SAP-system. Avtalsområde 16 omfattar avancerad SAP-system. Avtalsområde 17 omfattar avancerad SAP-system vuxen. Avtalsområde 18 omfattar Patchpump. Anbud kan lämnas på ett eller flera avtalsområden.