215481-2023 - ResultatSverige-Filipstad: Sopsäckar och soppåsar av polyeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamlingspåsar matavfall
Referensnummer: 2021-07
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för leverans av Insamlingspåsar för matavfall och tillbehör till kommunerna Filipstad, Kristinehamn, Degerfors och Lidköping.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen