215524-2023 - ResultatSverige-Gävle: Utrustning för medicinskt bruk för specifika ändamål i förpackningar (sets)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kundanpassade set
Referensnummer: RS 2022/943
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141620 Utrustning för medicinskt bruk för specifika ändamål i förpackningar (sets)
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser att upphandla kundanpassade set. Kundanpassade set är en kostnadseffektiv helhetslösning för alla typer av kirurgiska ingrepp. Ett kundanpassat set innehåller alla de engångsprodukter som behövs för att genomföra ingreppet, samlade i en förpackning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33162200 Operationsinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen