2. Förfarande
Förfarande
Titel: Köp och leverans av 108 evakueringsmoduler
Beskrivning: AB Gotlandshem har behov av att köpa evakueringsmoduler: 108 st 1:or innehållande pentry, dusch, toalett med handfat, 16 st förråd, 2 st tvättstugor samt 2 st torkrum. Dessa ska levereras till beställaren efter överenskommelse under september-november 2024. Leverantör ansvarar för leverans av moduler till de platser på Gotland, som angivits av beställaren. Beställaren ansvarar för mottagning och etablering av modulerna. VÄLKOMMEN MED ANBUD!
Intern identifierare: 2024:16
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 44211000 Monteringshus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000