215613-2017 - ResultatSverige-Lysekil: Analystjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Analystjänster, LEVA i Lysekil AB, Sotenäs-, Tanums-, Strömstads-, Munkedals kommun.
Referensnummer: LKS 2017-000064
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71620000 Analystjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunerna Munkedal, Sotenäs, Strömstad och Tanum samt det kommunala bolaget LEVA i Lysekil AB inbjuder er att lämna anbud på rubricerade upphandling.
Kommunerna har behov av olika typer av analyser då kommunerna har organiserat sin verksamhet på olika sätt.
Upphandlingen avser transport och analyser av vatten-, dricksvatten-, badvatten-, avlopp-, livsmedel- och miljöprover.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71900000 Laboratorietjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen