215665-2019 - ResultatSverige-Ludvika: Installation av brandskydd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandsläckningsutrustning och utrymningsplaner
Referensnummer: GNU 2018/122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45343000 Installation av brandskydd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar brandsläckningsutrustning, verkstadsgenomgång/kontroll samt upprättande av utrymningsplaner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Falu kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45343000 Installation av brandskydd, 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning, 51700000 Installation av brandskyddsutrustning, 44480000 Diverse brandskyddsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Borlänge kommun, Gagnefs kommun, Räddningstjänsten Dala Mitt
Del nr: 2
Ludvika kommun, Ludvika Kommunfastigheter AB, LudvikaHem AB
Del nr: 3
Hedemora kommun, Hedemora kommunfastigheter AB, AB Hedemorabostäder
Del nr: 4
Utrymningsplaner - Falu kommun, Borlänge kommun, Gagnefs kommun, Räddningstjänsten Dala Mitt, Hedemora kommun, Hedemora kommunfastigheter AB, AB Hedemorabostäder
Del nr: 5