215705-2023 - ResultatSverige-Karlskrona: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färgmaskin med montering till Klinisk Patologi
Referensnummer: RB2022-0127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en (1) st färgmaskin med montering till Klinisk Patologi i Karlskrona. Omfattar även förbrukningsmaterial, användar- och serviceutbildning samt serviceavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen