215711-2021 - PlaneringSverige-Göteborg: Utbildningstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Fordon och transport B samt Bygg och anläggning B
Referensnummer: 771/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsmarknad och vuxenutbildning, nedan kallad beställaren, genomför en Request For Information (RFI) då beställaren har för avsikt att upphandla ramavtal för
— Fordon och transport B (Yrkesförare), gruppundervisning och gruppundervisning med distansinslag
— Bygg och anläggning B (Anläggningsförare), gruppundervisning och gruppundervisning med distansinslag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Arbetsmarknad och vuxenutbildning, nedan kallad beställaren, genomför en Request For Information (RFI) då beställaren har för avsikt att upphandla ramavtal för fordon och transport B (Yrkesförare), gruppundervisning och gruppundervisning med distansinslag Bygg och anläggning B (Anläggningsförare), gruppundervisning och gruppundervisning med distansinslag.
Syftet med RFI:n är att undersöka marknaden för dessa två utbildningar samt ge leverantörer möjlighet att framföra synpunkter på upphandlingen