Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Barn-och elevadministrativt system
Referensnummer: SUN2021-077
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nynäshamns kommun avser att i närtid annonsera en upphandling av ett barn- och elevadministrativt system. RFI:n är en del i kommunens förstudie och syftar till att få en djupare kunskap om tillgängliga tjänster och lösningar. Genom RFI:n vill Nynäshamns kommun ta tillvara på branschens erfarenheter, kunskaper och framtidsvisioner. Målsättningen med förstudien är att skapa ett förfrågningsunderlag med realistiska krav som möter kommunens behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48219000 Diverse programvara för nätverk, 48219300 Programvara för administration, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
En RFI är inte en förbindelse om att genomföra en upphandling.