21580-2018 - ResultatSverige-Vänersborg: Hjälpmedel för funktionshindrade personer
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gånghjälpmedel barn och vuxna
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av gånghjälpmedel för barn och vuxna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141710 Kryckor, 33141720 Gånghjälpmedel, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen