Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CRM for Vegas
Referensnummer: 2021-01411
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212445 Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Svenska Spel hereby invites you to apply to tender in its procurement of ‘CRM for Vegas’. The scope of this procurement is to replace Svenska Spel´s current customer relationship management (‘CRM’) solution to get a new and more modern CRM solution.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 48510000 Programvara för kommunikation, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
AB Svenska Spel hereby invites you to apply to tender in its procurement of ‘CRM for Vegas’. The scope of this procurement is to replace Svenska Spel's current customer relationship management (‘CRM’) solution to get a new and more modern CRM solution.