215815-2019 - ÄndringSverige-Linköping: Diktafoner
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diktafoner
Referensnummer: UC-2017-326
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32332100 Diktafoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Diktafonerna används för diktering/journalföring i olika IT-system.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att upphandlande myndigheten ser diktafonerna som ett strategiskt anbudsområde som behöver hållas ihop.