2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hjärtstartare
Beskrivning: Denna upphandling gällande inköp av ett antal nya hjärtstartare med tillbehör, där serviceavtal ska ingå. Lysekils kommun vill upphandla nya hjärtstartare samt tillbehör. Tillbehör som exempelvis: Elektroder - vuxna och barnFörvaringsskåp - inomhus, utomhus, vattentålig, tåla kyla (ska tåla alla våra olika väder) etc.BatterierManualler ska ingåm.m Vi vill även att serviceavtal ska ingå i upphandlingen. Att det görs regelbundna kontroller för hjärtstartarna. Vid eventuella servicelarm ska leverantör åka ut och förnya eller uppdatera det som behövs. Om hjärtstartaren har använts ska den genomgå service utav leverantör så att den blir återställd, så att den kan användas igen vid behov. Etc.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115832:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning, 35112000 Räddnings- och nödutrustning