See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Behandling och slutligt omhändertagande av matavfall
Beskrivning: Här med inbjuder Affärsverken Karlskrona AB er att lämna anbud avseende behandling av hushållens matavfall från Karlskrona kommun. Tjänsten Upphandlingen avser slutligt omhändertagande av källsorterat matavfall genom mottagning och behandling i en biogasanläggning. Uppdraget omfattar förbehandling, rötning samt avsättning av produkterna biogödsel och biogas.
Föregående meddelande: 595055-2023
Intern identifierare: 2023/164 2.6.1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Behandling av matavfall (1)
Beskrivning: Upphandlingen avser ett (1) ramavtal med en (1) leverantör gällande slutligt omhändertagande av källsorterat matavfall genom mottagning och behandling i en biogasanläggning. Uppdraget omfattar: förbehandling och rötning samt, • avsättning av produkterna biogödsel och biogas.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Beskrivning: .