2. Förfarande
Förfarande
Titel: Saneringsarbeten
Beskrivning: Avtalet omfattar saneringsarbeten avseende planerat- och avhjälpande underhåll samt akuta åtgärder på beställarens fastighetsbestånd. Saneringsarbetena kan exempelvis avse skadesanering, mögelsanering, brandsanering, luktsanering, sanering och avfuktning efter vattenskador, sanering efter dödsfall, sanering av farligt avfall etc. asbest och/eller PCB.
Intern identifierare: 26/7
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering, 90500000 Avfallstjänster, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90700000 Miljötjänster, 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000