215935-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Delprojektledare – Automation.
Referensnummer: 16SV1206
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Delprojektledare för Teknikområde Automation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71356000 Tekniska tjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen