2. Förfarande
Förfarande
Titel: Parkeringsövervakning 2024
Beskrivning: Upphandlingen av parkeringsövervakning är främst till för att öka tillgängligheten av parkeringsplatser samt att tillse att gängse parkeringsregler efterföljs. Bevakning ska ske utifrån beställda tider per dag och månad från kommunens kontaktperson. Samtliga krav på tjänsten, parkeringsvakterna, beställningar med mera framgår av upphandlingsdokumenten
Intern identifierare: KA 2024/000085
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Obligatoriska krav