Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samordnad upphandling för offentliga verksamheter 2021
Referensnummer: 21/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Söderberg & Partners har det stora nöjet att bjuda in till samordnad upphandling för offentliga verksamheter såsom kommuner, regioner och offentliga bolag enligt bilaga.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Se ovan
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66512100 Olycksfallsförsäkringar, 66514150 Fartygsförsäkringar, 66515000 Skadeförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är uppdelat i följande delar:
Kommunförsäkring
Regionförsäkring
Fastighetsbolag
Övriga bolag
Energibolag
Miljöbolag
Tåg
Olycksfallsförsäkring
Förmögenhetsbrottsförsäkring
Rättsskyddsförsäkring
Ansvar vid diskriminering
Excessansvar
Tjänsteresa kommuner
Tjänsteresa bolag
Motorfordonsförsäkring
LOU-försäkring
Konst- och utställning
Saneringsavtal
Fartygsförsäkring
Miljöförsäkring
VDS-försäkring
VA-försäkring
Cyberförsäkring
OCIP-försäkring
Byggsäkerhetsförsäkring
Konsultansvar (excess)