21608-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Konsulttjänster för företagsutveckling
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Konsulttjänster inom management och verksamhetsutveckling
Referensnummer: T2021-02745
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal med en leverantör som kan tillhandahålla professionell kompetens och resurser i samband med verksamhetsutveckling, stöd att genomföra utredningar inom t.ex. strategiutveckling, processutveckling, projektledningsresurser för verksamhetsutvecklingsprojekt, samt standardutbildningar samt skräddarsydda utbildningar.