Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av avfall från Hovgården
Referensnummer: 2019-0300
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03416000 Träavfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser transporter av avfall med lastväxlarfordon från Hovgårdens Avfallsanläggning till Vattenfalls förbränningsanläggning (Bolandsgatan 16, Uppsala) samt från Hovgårdens avfallsanläggning till Biogasanläggningen (Kungsängens gård, Uppsala).
Andra adresser och städer/orter kan tillkomma än Hovgården.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03416000 Träavfall, 90500000 Avfallstjänster, 90511100 Hämtning av deponisopor, 90512000 Avfallstransport, 90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen