Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal radonanalystjänster, Sverige
Referensnummer: 18/155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90721600 Skydd mot strålning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser radonmätningstjänster för i stort sett samtliga byggnader som ägs av Akademiska Hus AB. För mer information om våra olika verksamhetsorter, byggnader, campus, areor, med mera, se vår senaste årsredovisning och fastighetsbeteckning som finns på:
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71630000 Teknisk besiktning och provning, 90721000 Miljösäkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen