Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telemetry Receiver System
Referensnummer: 20FMV6752
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31711423 Radiolänksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tenderers are hereby invited to particiapate in the procurement of Telemetry Receiver System to Vidsel Test Range (VTR).
VTR is going to invest in a set of new TM-receivers as a replacement of the oldest units.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31711423 Radiolänksutrustning, 31711440 Mottagar- eller förstärkarrör, 32200000 Överföringsutrustning för radiotelefoni, radiotelegrafi, radiosändning och television, 32230000 Radiosändare med mottagare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tenderers are hereby invited to participate in the procurement of Telemetry Receiver System to Vidsel Test Range (VTR).