216160-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Webbsideutformningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbutvecklare till SMHIs webbpubliceringsteam
Referensnummer: 2019/1023/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72413000 Webbsideutformningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
SMHI söker en (1) kompetent webbutvecklare till ett längre uppdrag med dokumenterad erfarenhet av efterfrågad kompetens. Konsulten kommer att vara en viktig del i SMHIs webbpubliceringsteam som arbetar med digitala tjänster och mobilutveckling. SMHIs appar har idag över 1 miljon användare och vårt väder på nätet ses av 3 miljoner besökare varje vecka.
Kortfattad beskrivning av efterfrågad tjänst
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72410000 Leverantörstjänster, 72415000 Webbvärdtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen