216202-2022 - ResultatSverige-Borås: Utvärderingskonsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utredning av kränkande särbehandling, och trakasserier
Referensnummer: 22/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar utredningar inom området:
- kränkande särbehandling
- trakasserier
Uppdraget omfattar både:
- förutredningar
- fullskaliga utredningar
- utbildningar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79311300 Undersökningsanalys, 79632000 Utbildning av personal, 98200000 Konsulttjänster med avseende på lika möjligheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen