2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städentreprenad 2026 Centrala Boden inkl. Unbyn och Bredåker
Beskrivning: RESERVERAD UPPHANDLING enligt LOU 4 kap §18. Entreprenaden omfattar städning med tillhörande arbetsuppgifter samt städrelaterade uppgifter i de utrymmen som ingår i förfrågningsunderlaget. Samtliga objekt inom respektive delområde är belägna inom Bodens kommun.
Intern identifierare: SBN 2026-195
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Städentreprenad 2026 Centrala Boden inkl. Unbyn och Bredåker