216369-2022 - ÄndringSverige-Nynäshamn: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Barn- och elevadministrativt system
Referensnummer: SUN2021-144
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar två anbudsområden:
- Ett barn- och elevadministrativt system för skolverksamheterna förskola, grundskola och gymnasium
- Ett studerandeadministrativt system för vuxenutbildning (komvux, SFI och Yrkeshögskola)
Anbud kan lämnas på ett eller båda anbudsområden.