Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning till arbets- och fysioterapimottagningar
Referensnummer: RS/201973
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland (regionen) genomför denna upphandling som avser avtal på utrustning till arbets- och fysioterapimottagningar med beskrivning i upphandlingsdokumenten.
Anbud som inte är komplett eller som inte uppfyller samtliga krav kommer inte att prövas.
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Träningscyklar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37440000 Träningsutrustning, 37480000 Maskiner eller instrument för idrotts- och fritidsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Testcyklar
Del nr: 2
Träningsutrustning
Del nr: 3
Löpband
Del nr: 4
Rehabutrustning
Del nr: 5
Fast träningsutrustning
Del nr: 6
Stänger och vikter
Del nr: 7
Bollar
Del nr: 8
Band
Del nr: 9
Handtag till dragapparater
Del nr: 10
Bänkar och britsar
Del nr: 11
Kuddar
Del nr: 12
Paraffin
Del nr: 13
Splintar
Del nr: 14
Övrig träningsutrustning
Del nr: 15