Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Suturer och Staples
Referensnummer: RS/210103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer
II.1.4.
Kort beskrivning
Suturer och staplingsprodukter. Avgränsning: Omfattar inte bråcknät, sårlim, hemostatika samt slyngor för inkontinensoperationer. Laparoskopiska tillbehör relaterade till suturer och staples ingår.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen