2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggentreprenader ramavtal
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för byggentreprenader, inom NSVAs fastigheter och anläggningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45213100 Anläggningsarbeten för kommersiella byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45213200 Anläggningsarbeten för magasin och industribyggnader, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45250000 Bygg- och anläggningsarbeten: kraftverk, gruv- och produktionsanläggningar samt byggnader inom olje- och gasindustrin
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001