21646-2023 - ResultatSverige-Umeå: Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetsteknik
Referensnummer: FS 2.1.2-1898-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ett ramavtal som omfattar leverans av säkerhetstekniska lösningar, passagesystem och låssmedstjänster samt underhåll och utbildning kopplat till dessa.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar leverans av säkerhetstekniska lösningar, passagesystem och låssmedstjänster samt underhåll och utbildning kopplat till dessa. Ramavtalet har ett beräknat årsvärde på sex (6) miljoner SEK.