216487-2022 - ResultatSverige-Nacka: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilplatser Äldre
Referensnummer: ÄLN 2021/117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75200000 Samhällstjänster, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85310000 Socialt arbete, 85311100 Äldreomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av Profilplatser till äldre