216519-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Ortopediska tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopedtekniska tjänster
Referensnummer: 21RGK1518
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85111600 Ortopediska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser tillhandahållande av ortopedtekniska tjänster och produkter. Vid Region Kronoberg finns 2 Ortopedkliniker; Växjö centrallasarett och Ljungby Lasarett.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141700 Ortopediska artiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen