216535-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal Sakkunnig tillgänglighet 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Sakkunnig tillgänglighet 2024
BeskrivningDenna ramavtalsupphandling avser konsulttjänster i form av sakkunnig tillgänglighet. Uppdragen avser projektering för såväl om-, till- och nybyggnationer som ROT-arbeten, i förskolor eller skolor. Detta är försök nr 2. Försök nr 1 hade dnr SISAB 2023/100.
Intern identifierareSISAB 2024/164
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Sakkunnig tillgänglighet 2024