216536-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hjullastare – Hjullastare med maskinklassning 22.1516 (15t-20t) 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hjullastare med maskinklassning 22.1516 (15t-20t) 2025
Beskrivning: Hudiksvalls kommun upphandlar hjullastare med maskinklassning 22.1516 (15t­-20t) till tekniska förvaltningen
Intern identifierare: 15215
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144710 Hjullastare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Hjullastare med maskinklassning 22.1516 (15t-20t) 2025