Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1123 Systemstöd för planering och uppföljning
Referensnummer: TI 2022-1123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett kommunkoncerngemensamt systemstöd för planering och uppföljning. Upphandlingen genomförs inom ramen för ett kommunkoncernövergripande program, som har som programmål att kommunkoncernen har ett gemensamt systemstöd för planering och uppföljning som förvaltas av en kommunkoncerngemensam förvaltningsorganisation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 72250000 System- och stödtjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen