2. Förfarande
Förfarande
Titel: Laboratorieinformationssystem
Beskrivning: Region Västerbotten ger branschen möjlighet att lämna synpunkter utifrån frågeställningar i denna RFI gällande LIS/LIMS för Blodcentralens verksamhet i Region Västerbotten. Syfte är att tillvarata branschens kunskaper och ge regionen fördjupad kunskap om vad marknaden kan leverera inom området.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48814000 Medicinska informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124351:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48810000 Informationssystem