2. Förfarande
Förfarande
Titel: Långtidshyra av fyrhjulsdrivna bilar med hög markfrigång
Beskrivning: Länsstyrelsen i Norrbottens län inbjuder till anbudsgivning på hyrbilar enligt rubricerat. Samtliga bilar ska kunna tankas med miljödiesel HVO 100 eller motsvarande.
Intern identifierare: 114-4939-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34110000 Personbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000