2. Förfarande
Förfarande
Titel: Seviceavtal - Telefonisystem i samverkan för 6K - Kommunerna Klippan, Bjuv, Perstorp, Svalöv, Åstorp och Örkelljunga
Beskrivning: Kommunerna Bjuv, Klippan, Perstorp, Svalöv, Åstorp och Örkelljunga, 6K, samarbetar sedan 10 år tillbaka, kring en gemensam telefoniplattform. Denna upphandling har som syfte och mål att tillgodose samutnyttjandet av telefonifunktionen för 6K, och samtidigt utveckla och effektivisera telefonitjänsterna.
Intern identifierare: 24/46
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Krav