Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upprättande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad, tillståndshantering och anmälningar för spår-, räls- och växelbyte mellan Ålsäng-Jädersbruk, Tillberga-Jädersbruk och Eskilstuna-Kolbäck
Referensnummer: KOM-407808
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Framtagande av FU för spår-och växelbyte.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förhandlat förfarande med föregående annonsering.