216704-2022 - ResultatSverige-Borlänge: Smedtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mekanisk tillverkning, svetsning och montage
Referensnummer: ABBE 2021/1276
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71550000 Smedtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Borlänge Energi inbjuder intresserade leverantörer att lämna anbud i upphandling av ramavtal för mekanisk tillverkning, svetsning och montage.
Upphandlingen omfattar i huvudsak mekaniska tillverkning av större plåtenheter, grovsmide och montage. Upphandlingen omfattar både arbete i beställarens anläggningar och i leverantörs verkstad.
Avtal kommer att tecknas med en leverantör och anbud ska lämnas på hela uppdraget.
Uppskattad årsvolym på detta ramavtal är ca 1,5 mkr.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45223100 Montering av metallkonstruktioner, 45262670 Metallbearbetning, 45262680 Svetsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen