216737-2018 - ResultatSverige-Tranemo: Stenmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av bergmaterial och inhyrning av entreprenadmaskiner till Tranemo kommun
Referensnummer: UPH/2017:22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14212200 Stenmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar behovet av ramavtal för inköp av bergmaterial för avhämtning och med transport och inhyrning av entreprenadmaskiner med förare inklusive drivmedel och vissa tillbehör för arbeten inom Tranemo kommuns olika verksamhetsområden i Tranemo kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen