Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
WinIVF UUS
Referensnummer: 2021-O000105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Nytt UUS-avtal för det sedan 2011 använda systemet WinIVF som används som journalsystem inom reproduktionsmedicinsk/IVF-verksamhet för Reproduktions Medicinskt Centrum (RMC) i Region Skåne. Avtalet ska säkerställa Underhåll, Uppgraderingar och Support för WinIVF under kommande år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48180000 Medicinsk programvara, 48814000 Medicinska informationssystem, 72212180 Medicinska programvaruutvecklingstjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen