Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Korttidshyra fordon
Referensnummer: KK19/216
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att tillgodose behovet av ett ramavtal för korttidshyra av fordon som ska komplettera kommunens befintliga bilpool vid arbetstoppar, stoppar i driften eller i de fall fordonen inte räcker till.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja