Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Borr- och sågutrustning.
Referensnummer: MT 2017-0077 / 17RS1385
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för köp av borr- och sågutrustning, batteri och eldrivet enligt beskrivning i dessa upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser ramavtal med en leverantör på borr- och sågutrustning, ortopedisk kirurgi till Region Örebro län. Upphandlingen omfattar även option på teknisk utbildning, leverantörsspecifik förbrukningsmateriel och reservdelar samt underhållsavtal efter garantitiden.