2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Tekniska konsulter Trafikteknik
Beskrivning: Ramavtal gällande konsulter inom trafikteknik. Beställaren har för avsikt att teckna avtal med två konsulter, rang 1 och rang 2. Placeringsorten är Boden med utgångspunkt Stadshuset i Boden.
Intern identifierare: SBN 2026-168
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Tekniska konsulter Trafikteknik