216831-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rörmokeriarbeten – VS-arbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVS-arbeten
BeskrivningKarlstads kommun söker två (2) seriösa leverantörer att under en fyra (4) års period utföra underhållsarbeten inom VS-området i kommunens och övriga ingående parters fastigheter. Med underhållsarbeten inom VS-området menas service och reparationer samt installationer och anpassningar av befintliga anläggningar. Det åligger leverantören att tillhandahålla såväl efterfrågade tjänster som material.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102822:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50760000 Reparation och underhåll av offentliga toaletter