216858-2018 - ResultatSverige-Malmö: Banktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster kortinlösen
Referensnummer: 17/161
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar banktjänster avseende kortinlösen.
Huvuddelen av koncernens kortinlösen sker via kommunens och Malmö Kommuns Parkerings AB:s (P Malmö) parkeringsautomater. Av dessa har Malmö stad ca 270 parkeringsautomater och P Malmö ca 120 parkeringsautomater som omfattas av denna upphandling.
Upphandlingen omfattar även följande organisationer:
559061-7956 Parkeringsövervakning i Malmö AB
556049-1432 MKB Fastighets AB med dotterbolag
556139-3629 MKB Net AB
556622-7780 Minc i Sverige AB
556191-3095 Malmö kommuns Parkerings AB
556206-4526 Malmö Stadsteater AB
556003-7482 Malmö Live konserthus AB
556116-8419 Vagnparken i Skåne AB
222000-2378 VA Syd
222000-1909 Räddningstjänsten Syd
846001-0682 Södertorpsgården, Ideell förening
846002-3993 Stiftelsen Kockum Fritid
556462-1083 Boplats Syd AB
556453-9608 Malmö Stadshus AB
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66100000 Bank- och investeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen