216858-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rörmokeriarbeten – VS- Arbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVS- Arbeten
BeskrivningUpphandlingen omfattar VS-arbeten såsom service- och underhållsarbeten, installationer samt mindre till- och ombyggnadsarbeten avseende anläggningar inom Bs fastighetsbestånd. Rådgivning och kostnadsbedömning kan komma att efterfrågas inom Bs fastighetsbestånd samt hyrda objekt.
Intern identifierare610/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVS (Värme och Sanitet)
Beskrivning- Vattenförsörjning - Avloppssystem - Värmeinstallationer
Intern identifierareVS (Värme och Sanitet)