2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tillbyggnad Citynätet
Beskrivning: Citynätet i Nässjö AB avser att utöka sin kontorsyta i befintlig kontorslokal. Arbetet avser tillbyggnad av befintlig kontorslokal. Totalentreprenaden omfattar komplett projektering och utförande, fullt färdigt och väl fungerade objekt enligt förfrågningsunderlaget.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45213150 Byggnation av kontorsbyggnad
Ytterligare klassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45442100 Målning, 45453000 Reparation och renovering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Tillbyggnad kontor Citynätet