Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grupp och organisationsinsatser
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att förstärka kommunens kompetens och möjligheter att med ett tydligt främjande och förebyggande perspektiv undersöka, bedöma och åtgärda risker i den psykosociala, och i förekommande fall fysiska arbetsmiljön på grupp och organisationsnivå. Genom ett långsiktigt samarbete med en extern resurs får våra medarbetare tillgång till en omfattning av insatser som är till hjälp för att främja en god arbetsmiljö.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen